Ajalugu

Oli 2001.aasta juunikuu, kui ühe arvutiekraani taha olid kogunenud kolm magistrandi: René Arvola, Tarmo Koppel ja Signe Viire. Visandati klubilogo…

Kõik algas kursasärgist

Magistrantuuri esimene õppeaasta oli seljataga ning ees ootasid teaduskonna suvepäevad. Just selleks ürituseks tahetigi endale kursasärke teha.

Kuna eelnevalt oli mailing-listis peetud aktiivne arutelu, milline üks korralik särk peaks olema, siis oli kolmikul enam-vähem kujutluspilt olemas. Kõige tähtsam, et teistest poesärkidest erinev – turunduse kuldreegel – seepärast otsustatigi jalgpallisärgi disaini kasuks. Sellest koorus ka välja printsiip, et iga särk on unikaalne.

Särgilogo visandamisel võeti aluseks TTÜ logo ja värvid (hall ja bordoopunane). Kuna tegu oli võistlussärgi stiiliga, siis kujundati ka logo vastavalt. Kuna logole midagi tarka ei osatud kirjutada, siis pandi sinna lihtsalt “FC Majandusmagister”, ilma et nime taga oleks sel hetkel veel olnud mingit klubilist tegevust. Aga särgid läksid hästi. Erinevate magistriõpperühmade vahel tehti koostööd ning kutsemagistrandist aktivisti Meeli Lepsoni abiga saadi kokku viiskümmend inimest.

Enne oli weebileht ja hiljem tuli klubi

Teaduskonna Suvepäevad toimusid ära ning seal aset leidnud rannajalgpalli turniiri võitsid magistrandid. Nüüd tekkis vajadus vutimängu fotod jagamiseks weebi panna. Et weebileht parem välja näeks, siis joonistati juurde ka bänner “FCMM” ning kirjutati võistluse kohta reportaazh.

Suur oli Tarmo üllatus, kui ühel päeval leidis oma meilikastist Keskerakonna Noortekogu jalgpallimeeskonna pakkumise sõpruskohtumine pidada. Nimelt weebilehe põhjal arvati, et tegu on jalgpalliklubiga. Kuna idee oli erakordne, ajasid magistrandid kaheksa jalgpallurit kokku ning pidasid kohtumise ära. See oligi klubiajaloo üheks tähtsamaks teepunktiks. Need kaheksa magistrandist pallurit said jalgpallipisiku ning otsustasid üheskoos mängimas käima hakata. Järgnesid uued sõpruskohtumised ning jalgpalliklubi sai hoo sisse.


Marko Rillo Klubi sisse õnnistamas

Esimene klubi suurüritus

Sügisel 2001 stateeriti Tehnikaülikoolis juba avalikult, et tegu on majandusmagistrandide vabaajaklubiga. Esimeseks klubi suurürituseks said Talvepäevad, millest võttis osa 80 magistrandi. Rohke osavõtt ning rahulolu, andsid klubi eestvedajatele lisatõuke klubilise tegevuse arendamiseks.

Nüüd tagasi vaadates ei saa märkimata jätta asjaolu, et alustava klubi mootoriks oli just nimelt jalgpallimeeskond. Regulaarsed treeningud tekitasid vajaduse ka muu klubistruktuuri ja seltsielu järele. Meeskonna kapteniks sai parimate vutikogemustega magistrand Ivar Sikk.


Henri Toompere – klubi I Rattameister

Lisandus uus spordiala – ratas

Suvel 2002 alustas tegevust klubi jalgratturite sektsioon. Nimelt oli rattasport paljude klubiliste seas populaarne ning ühe uitmõttena otsustati ühiselt trenni teha. Suve lõpus formaliseeriti punt Kadi Oorn’i eestvedamisel Klubi Majandus-Magister Rattasalgu nime alla. Tänaseks on rühmas oma paarkümmend ratturit, kes teevad suviti ühistrenne ning esindavad klubi ja TTÜ-d üleriigilistel võistlustel. Rattasalgu eestvedaja on magistrand Tarmo Nurmela.


Klubi I harrastajate kümnevõistlus

Kergejõustik kohe järgi

Paralleelselt rattaspordiga tekitasid Kadi Oorn ja Henri Toompere magistrandides huvi kergejõustiku vastu. Nimelt viisid nad augustis 2002 Haapsalus läbi majandusmagistrandide esimese kümnevõistluse. Huvilisi, kes selle raske ja väga tehnilise spordialaga tegeleda tahtsid leidus ning võistlusi otsustati pidama hakata kaks korda aastas. Ja kuna võistlus vajab ka eelnevat treeningut nimetati see kuni paarikümnest magistrandist koosnev punt kergejõustikurühmaks ning koordineerima hakkas seda Tauno Vare.


Sõpruskohtumine FCMM vs WWFC

Jalgpallurid leidsid Inglismaalt sõbrad

Septembris 2002 külastasid Eestimaad Londoni poliitika- ja meediatöötajad. Nende jalgpalliklubi Westminster Wanderers FC tuli nimelt suvetuurile. Teiste seas peeti kohtumine meie jalgpalli-meeskonnaga. Magistrandid, eesotsas Katre Eljas-Taal’iga korraldasid külalistele põhjaliku päevaprogrammi ning selle jooksul leidsid mõlemad pooled, et nende klubid on küllalt sarnased. Võeti vastu sõsarklubide statuut.

Oma esimese matšivõidu saavutas FC Majandusmagister muide kaks nädalat hiljem Rahandusministeeriumi üle. Tõsiasi oli, et selle ajani, st. kahe hooaja vältel, polnud klubi sõpruskohtumistel kedagi võitnud. Võit süstis erksust meeskonna ridadesse ning liikmeskond kasvas.

Klubi suurürituste sarja lisandus Tervitusõhtu

Oktoobris 2002 rajas klubi traditsiooni sügisestele tutvumisõhtutele. Populaarseimaks kujunenud pubiõhtu – üle 120 osavõtjaga oli initsiaator Guido Grünbergi sõnul just see, mis klubielus puudus.


Esimese võrkpallivõistkonna kapten Anneli Terep

Võrkpallurid alustasid

2002/03. aasta talv tõi klubi ridadesse uue spordiala – võrkpalli. Magistrand Anneli Terep lõi võrkpallivõistkonna ning korraldas ka esimesed sõpruskohtumised.


Esimese heategevus-ajurünnaku arhitekt Marko Rillo

Uus dimensioon klubiüritustes – Ajurünnak

Juhtimiskonsultant magistrand Marko Rillo ja turunduse õppejõud magister René Arvola viisid aprillis 2003 edukalt läbi klubi Ajurünnaku Vinni valla konkurentsivõime parendamiseks. Projekti erakordsus seisnes selles, et keegi polnud Eestis ennem midagi sellist korda saatnud. Kogunes paarkümmend majandusspetsialisti, kes andsid kahe päeva jooksul oma parima, et vallale välja töötada sobivaim arengutee. Klubi tutvustas end laiemale avalikkusele ning ka TTÜ eristus teistest ülikoolidest.

Muud

Jalka-FCMM.JPG

http://www.magister.ee/arhiiv/Jalka-FCMM.JPG