Klubisärk

Klubisärk

Majandusmagistrantide-magistrite ühtekuuluvustunde tõstmiseks ning üritustel osalemiseks on vajalik ühtne dressing-code. Funktsiooniks on esinduslik vorm vabaaja- ja sportüritustel.

Läbi aastate on särgist saanud üks osa majandusmagistrandi identiteedist ning ainulaadne meene ülikooliajast.

Alates 2002. aastast on naismagistrandidel võimalus valida Klubisärgi ja Naistesärgi vahel. Viimasel on talje rõhutamiseks keskelt kitsenev lõige, V-kaelus, lühemad käised ning kitsam oranž triip. “TTÜ” on tõstetud kõrgemale.

 

See särk ei ole järjekordne “poesärk”, mis rahva seas välja ei paista. Lähtutud on klubisärgi kujundusest; abiks on olnud moekunstnikud. Särk on valmistatud kvaliteetsest ja vastupidavast kangast, numbrid ja kirjad pressitud siidtrükiga.

Seljapoolel siiditrükiga valgelt sinu valitud number ning ülal tekst “MAGISTER”. Eespool all valgelt “TTÜ”. Rinnal magistrite embleem, tikituna. Käistel oranzid vöödid. Paremale käisel on trükitult magistratuuri sisseastumise aasta.

Kannavad seda särki juba üle viiesaja majandusmagistrandi, -magistri.

Särkide hooldusest

Kui on kohati määrdunud. Märja lapiga hõõru määrdunud koht puhtaks. Särk on kaasaegsest kangast, mis võimaldab hooldada särki ilma üleliigsete tegevusteta. Pesu pole mõtet tihti ette võtta.

Kui vajab pesu. Kuna särgil on siidtrüki elemente, siis soovitatav on käsipesu “leigel” temperatuuril. Samuti ei sobi siidtrükile kanged pesuained.

Kuidas triikida. Läbi õhema kanga, nailoni-temperatuuril. Triikraua otsekontakt siidtrüki pinnaga (“TTÜ”, “MAGISTER” ja “NR”) sulatab värvi. Seega triikida läbi kanga.